O mnie


Kim jestem i co robię?

Jestem 21-latkiem spełniającym swoje marzenia. Mieszkam w małej miejscowości niedaleko Krakowa. Od 2010 roku trenuję akrobacje na rowerze, czyli MTBstunt. Polega on na wykonywaniu trików na płaskiej nawierzchni takich jak jazda na jednym kole, czy stanie na ramie roweru. Jako dziecko zainspirowałem się bratem, który próbował tak zwanej „jazdy na kole”. Szukałem filmów innych rowerzystów w internecie, aż zacząłem sam wymyślać nowe ewolucje. Trenuję na asfaltowym parkingu średnio 4 dni w tygodniu. Moja rodzina, a w szczególności moja dziewczyna Natalia, wspiera mnie w tym co robię. Dzięki temu jest mi dużo łatwiej się rozwijać.

Czym zajmuję się oprócz jazdy na rowerze?

Studiuję zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Oprócz tego również pracuję w firmie Decathlon jako serwisant. Daje mi to możliwość zbierania nowych doświadczeń i umiejętności. Każdą wolną chwilę spędzam z moją dziewczyną.

Jaki mam rower?

Jeżdżę na rowerze popularnie nazywanym „górskim” złożonym na ramie Dartmoor Phantom 2013 (wcześniej Dartmoor Hornet 2011). Jest on zmodyfikowany w następujący sposób: ma szerokie koła z oponami typu slick, mocny hamulec z tyłu, dokręcone wsporniki przy kołach tzw. „pegi” oraz wzmocnione i oklejone gumą siedzenie. To niektóre z modyfikacji pomagających w stunt’owej jeździe. 

 

Moje osiągnięcia

W latach 2011 i 2012 zająłem odpowiednio trzecie i drugie miejsce w międzynarodowych zawodach internetowych, a aktualnie organizuję je i jestem w nich jednocześnie sędzią. W roku 2013 wystąpiłem na żywo w półfinale programu Mam talent. To było dużym krokiem w mojej karierze. W latach 2014 i 2015 byłem współorganizatorem pierwszych zawodów mtb stunt’u w Polsce. W 2015 roku wziąłem udział w nagraniach reklamy produktu firmy HP emitowanej w Polskiej telewizji. Występuję na targach motoryzacyjnych we Wrocławiu, w Krakowie i w Poznaniu oraz na różnych innych wydarzeniach sportowych i kulturowych np. Agro Wrak,  czy zawodach Czech Stunt Day w Ostravie. Wspólnie ze Sferą Sportu zorganizowaliśmy pierwsze Mistrzostwa Świata MTBstunt Grand Prix w Wodzisławiu Śląskim. To były niebywałe zawody, gdyż przyjechała na nich rywalizować reprezentacja Indii!

Jaki mam cel?

Moim celem jest rozwijanie swoich umiejętności, pokazywanie się szerszej publiczności na wydarzeniach w Polsce jak i za granicą, aby inspirować młodych ludzi do rozpoczęcia przygody z tą dyscypliną. Planuję stworzenie kolejnych międzynarodowych zawodów w MTBstunt’cie w Polsce w roku 2018. Moim marzeniem jest, aby MTBstunt stał się oficjalnym międzynarodowym sportem.